Więcej o: Wolontariat.

Wolontariat.

W dniach 25-26 października 2019 roku grupa wolontariuszy z naszej szkoły kwestowała w markecie B1 w Legnicy na rzecz fundacji Okaż Serce Dzieciom i Osobom Niepełnosprawnym. Serdecznie dziękujemy uczniom i opiekunom za okazane serce i zaangażowanie.

Więcej o: Konkurs plastyczny Uwolnij się -żyj bez nałogów.

Konkurs plastyczny Uwolnij się -żyj bez nałogów.

W konkursie na plakat profilaktyczny dla uczniów Szkół Podstawowych klas IV- VII, zorganizowanym przez Straż Miejską w Legnicy pt.” Uwolnij się – żyj bez nałogów” , wyróżnienie otrzymał Kamila A. z klasy 5.
Gratulujemy!!!
Więcej o: Caritas Dzieciom

Caritas Dzieciom

Dnia 31.05.2019 r. uczniowie naszej szkoły, pod opieką p. Marzeny Lewandowskiej oraz p. Tomasza Spolskiego brali udział w festynie zorganizowanym przez Caritas Diecezji Legnickiej z okazji Dnia Dziecka. Więcej “Caritas Dzieciom”

Więcej o: Akcja charytatywna “Żonkil Nadziei”.

Akcja charytatywna “Żonkil Nadziei”.

Dnia 1 czerwca 2019 roku uczniowie Szkoły Podstawowej nr 18 w Legnicy kwestowali na rzecz pomocy chorym  przebywającym na Oddziale Opieki Paliatywnej Szpitala Wojewódzkiego w Legnicy. Mieszkańcy naszego miasta wykazali się ogromnym sercem i wrażliwością. Bardzo chętnie wrzucali pieniądze do skarbonek, jakie mieli nasi wolontariusze. W zamian zostali obdarowani bibułowymi żonkilami wykonanymi przez dzieci. W naszej Szkole akcja trwa do końca tygodnia. Każdy, kto może i chce wspomóc akcję, może to uczynić, wrzucając pieniądze do puszki, jaką mają przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego. Wszystkim ogromnie DZIĘKUJEMY!

Więcej o: Międzyszkolny  konkurs  profilaktyczny „By zdrowym być … nie piję, nie palę, nie biorę”.

28 maja 2019 r. w naszej szkole odbyła się XII edycja międzyszkolnego konkursu profilaktycznego „By zdrowym być … nie piję, nie palę, nie biorę”. Konkurs corocznie organizowany jest we współpracy z Wydziałem Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Legnicy. Do tegorocznego konkursu zgłosiło się 6 drużyn szóstoklasistów z legnickich szkół podstawowych: 4, 7, 10, 16, 18 i Zespół Szkół Muzycznych. Zespoły zmierzyły się w 5 konkurencjach obejmujących między innymi wiedzę na temat zdrowego trybu życia, sprawności fizycznej i umiejętności plastycznych. Więcej “Międzyszkolny konkurs profilaktyczny „By zdrowym być … nie piję, nie palę, nie biorę”.”