Harmonogram zwrotu podręczników do biblioteki szkolnej.

BIBLIOTEKA SZKOLNA – DOTYCZY  ZWROTU  PODRĘCZNIKÓW

1.Biblioteka szkolna od czerwca nie wypożycza książek, przyjmowane będą jedynie zwroty.

2.Zwroty podręczników przyjmowane będą w godz. 9.00 – 13.00 według ustalonego harmonogramu:

15 czerwca 2020 – poniedziałek

godzina 10.00 : klasa 5b
godzina 11.00 : klasa 5c
godzina 12.00 : klasa 5d

3.Uczniowie/rodzice zobowiązani są do oddawania książek w podpisanych torbach foliowych, reklamówkach.

4.Przyjmowane książki będą odkładane na kwarantannę na okres 3 dni na wydzielone stoły w sali nr 9 i oznaczone datą przyjęcia, a następnie włączone do księgozbioru.

REGULAMIN ZWROTU PODRĘCZNIKÓW I KSIĄŻEK DO BIBLIOTEKI.

1.Zwroty podręczników odbędą się w dniach 15-23 czerwca według wcześniej przygotowanego harmonogramu. Prosimy uczniów/rodziców o przestrzeganie harmonogramu gdyż w ten sposób unikniemy grupowania się osób.

1.Uczeń/rodzic dokonujący zwrotu powinien być w rękawiczkach i maseczce.

3.Zwracamy całe komplety podręczników. Jeśli posiadają okładki, należy je usunąć              ( folia, tapeta). Dołączone do podręczników płyty CD stanowią integralną część podręczników i należy je zwrócić wraz z podręcznikiem. Zagubienie lub uszkodzenie (porysowanie, zgniecenie lub połamanie) płyty CD skutkuje koniecznością zwrotu kosztów całego podręcznika.

4.Uczniowie zobowiązani są do zwrotu podręczników, które nie mogą mieć cech zniszczenia, utrudniających ich dalsze użytkowanie. Przez zniszczenie podręcznika rozumie się poplamienie, trwałe zabrudzenie, zalanie napojami, popisanie, rozerwanie, wyrwanie i zagubienie kartek oraz inne wady fizyczne, które uniemożliwiają korzystanie z nich w przyszłości.

5.W sytuacji stwierdzenia przez bibliotekarza zniszczenia podręcznika rodzic zobowiązany jest do zakupu nowego egzemplarza, o czym zostanie poinformowany przez wychowawcę lub za pomocą poczty elektronicznej.

6.Podręczniki zapakowane w reklamówki lub worki foliowe należy wyraźnie podpisać ( imię, nazwisko,  klasa). Do środka należy dołączyć :  wykaz  oddawanych podręczników oraz inne wypożyczone książki ( lektury, bajki, wiersze, literatura piękna).

7.Książki zostawiamy w wyznaczonym miejscu – holl szkoły.

8.Wszystkie zapytania o książki lub wyjaśnienia spraw dotyczących wypożyczeń lub zwrotów udzielane są za pośrednictwem  dziennika Vulcan.

Więcej o: Nowości w bibliotece szkolnej zakupione w ramach projektu Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Zapraszamy wszystkich uczniów do wypożyczeń nowych książek zakupionych w ramach projektu Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Niektóre tytuły  czy serie książek zamieszczamy poniżej – po bardziej szczegółową ofertę nowości zakupionych do księgozbioru zapraszamy do biblioteki! Ciekawej i zajmującej lektury!

„Za minutę pierwsza miłość” H. Ożogowska

Seria „Drużyna” J.Flanagan

Seria „Woodwalkers” K. Brandis

Seria „Wiedźmin” A. Sapkowski

Komiksy – Spiderman, Batman, Avengers, Kajko i Kokosz, Asterix i Oberix, Deadpool, Kaczogród, Elita, Sherlock Holmes, X-Men, Wiedźmin

Zapraszamy również do wypożyczeń Audibooków!

Więcej o: Szkolny konkurs czytelniczy.

Szkolny konkurs czytelniczy.

9 grudnia( w ramach NPRC) odbył się szkolny konkurs czytelniczy klas 2  ” Czy znasz Juliana Tuwima wiersze dla dzieci?”. Wygrała klasa 2 b w składzie: Nina B. , Szymon B. , Igor K. – gratulujemy!

Więcej o: Konkurs pt. “Psie przygody”

Konkurs pt. “Psie przygody”

W listopadzie w MBP Filia nr 2 w Legnicy odbył się międzyszkolny konkurs  na napisanie opowiadania pt. „Psie przygody”. Maciej C.  z kl.3a  zajął III miejsce. Gratulujemy!