Wycieczka do Berlina

7 października 2022 r. uczniowie klas: 8A, 8B i część klasy 8D udali się na jednodniową wycieczkę do Berlina. Pierwszym punktem wycieczki był przejazd autobusem na teren zachodniej części Berlina w okolice ZOO i zwiedzanie: Europa Center ze słynnym zegarem wodnym, wieży telewizyjnej, Kościoła Mariackiego, Czerwonego Ratusza i Katedry Berlińskiej.

Następnie udaliśmy się na spacer Aleją Unter den Linden w kierunku Bramy Brandenburskiej. Po drodze młodzież zobaczyła: Uniwersytet, Operę, Kościół św. Jadwigi Śląskiej, Nową Wartownię. Zwiedzaliśmy też (tylko z zewnątrz) Reichstag – siedzibę parlamentu RFN oraz Pomnik Ofiar Holokaustu. Na koniec wycieczki uczniowie odwiedzili Muzeum Techniki, które znajduje się na terenie byłego dworca towarowego. W muzeum prezentowane są ekspozycje: techniki komunikacji, produkcji, energii i transportu. Późnym wieczorem wszyscy wrócili z wycieczki zmęczeni, ale pełni wrażeń i zadowoleni.

Wytworzono:2022-10-12 07:06przez:
Opublikowano:2022-10-12 07:11przez: Tomasz Równanek