19 marca 2026r. po raz kolejny w naszej szkole odbył się Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny”.
Celem konkursu jest popularyzacja wiedzy matematycznej, udział we wspólnej intelektualnej zabawie oraz wyłanianie talentów matematycznych. Konkurs „Kangur Matematyczny” ma charakter jednorazowego testu i jest przeprowadzany jednocześnie we wszystkich uczestniczących w nim krajach.W konkursie przyznawane są następujące rodzaje nagród: nagrody dla laureatów Konkursu,nagrody za bardzo dobry wynik, nagrody za wyróżnienie.
W bieżącym roku w naszej szkole w „Kangurze Matematycznym” wzięło udział 21 uczniów.
Wyróżnienie uzyskali:
Karol Kachniarz, kl. 3b
Oleksandr Manakov, kl. 7a
Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za podjęcie wyzwania, gratulujemy osiągniętych wyników i życzymy dalszych sukcesów. Zapraszam wszystkich do wspólnej zabawy w przyszłym roku.
Agata Ornowicz