W dniach od 15 do 19 czerwca uczniowie klasy 3c wraz z wychowawcą uczestniczyli w 5-dniowej wycieczce do Domu Wczasów Dziecięcych „Uroczysko” w Karkonoszach.
Obiekt położony jest w środku lasu na 4,5 ha ogrodzonym terenie, w miejscowości Piechowice znajdującej się między Karpaczem a Szklarską Porębą.
W trakcie pobytu uczniowie aktywnie brali udział w różnych formach proponowanych zajęć. Wspólna zabawa i ruch na świeżym powietrzu, ognisko z pieczeniem kiełbasek, warsztaty plastyczne wizyta w Leśnej Hucie Szkła, uczestnictwo w pokazie tworzenia szklanych figurek oraz warsztatach zdobienia szkła, piesze wędrówki po Karkonoskim Parku Narodowym, spacer pod Wodospad Szklarki, lekcje w terenie i wiele, wiele innych atrakcji były okazją do rozwijania zainteresowań dzieci, podziwiania piękna karkonoskiej przyrody, poszerzania i utrwalania wiedzy.
Dzieci wróciły do domu przepełnione radością i ekscytacją oraz niezapomnianych wrażeń. Była to wycieczka pełna słonecznych przygód, nowych doświadczeń i niezatartych wspomnień.