„Razem Łatwiej” - wsparcie psychologiczne dla dzieci, rodziców i opiekunów.

Ruszył nowy program „Razem Łatwiej” - wsparcie psychologiczne dla dzieci, rodziców i opiekunów. Nie jesteś sam, skorzystaj z bezpłatnej pomocy psychologicznej, zadzwoń pod nr +48 800 805 600.

Szkoła Podstawowa nr 18 w Legnicy przystąpiła do programu "Razem Łatwiej" będącego działaniem profilaktyki zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży realizowanego przez Samorząd Województwa Dolnośląskiego pn.  „Program polityki zdrowotnej w zakresie profilaktyki zaburzeń psychicznych, w tym depresji oraz zapobiegania samobójstwom dla dzieci i młodzieży na terenie województwa dolnośląskiego" na lata 2023-2025.

Program skierowany jest do dzieci w wieku 10-19lat oraz do rodziców i opiekunów. Każdy, kto doświadcza trudności w poradzeniu sobie z emocjami w codziennym życiu może zwrócić się o bezpłatną pomoc do specjalistów. Pierwszym krokiem jest kontakt telefoniczny lub mailowy. W tym celu uruchomiono telefon wsparcia psychicznego +48 800 805 600 oraz adres e-mail: razemlatwiej@cogitozdrowie.pl. Przewidziana pomoc to wsparcie terapeutyczne oraz diagnostyczne udzielane przez specjalistów.

Wytworzono:2023-10-02 12:18przez:
Opublikowano:2023-10-02 08:26przez: Monika Barciszewska