Kurs pierwszej pomocy przedmedycznej.

Dnia 19 stycznia 2023 roku dzieci z klas 3a oraz 3b uczestniczyły w kursie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Uczniowie pod opieką wychowawców uczestniczyli w pokazie z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej wykonywanym przez studentów z Koła Młodych Medyków z PWSZ w Legnicy. Dzieci samodzielnie ćwiczyły ułożenie poszkodowanego w pozycji bocznej bezpiecznej , masaż serca na fantomie , a także jak postępować w przypadku zakrztuszenia. Bardzo dziękujemy naszym Gościom za dużą dawkę praktycznej wiedzy oraz miłą atmosferę.

Wytworzono:2023-01-22 13:19przez:
Opublikowano:2023-01-22 13:20przez: Jacek Saskowski