DZIEŃ KULINARNYCH MOCNIAKÓW W SZKOLE

Klasa 1c przystąpiła do programu „Szkolne przygody Gangu Mocniaków”, którego celem jest przekazanie dzieciom wiedzy na temat roli składników odżywczych w diecie oraz zachęcanie ich do jedzenia różnorodnych i zbilansowanych posiłków zgodnie z zasadami talerza zdrowego żywienia.

. W ramach programu klasa otrzymała specjalny pakiet startowy z atrakcyjnymi materiałami dydaktycznymi, dzięki którym uczniowie poszerzają i utrwalają wiedzę zdobytą w trakcie zajęć. Programowi „Szkolne przygody Gangu Mocniaków” towarzyszy  również konkurs z atrakcyjnymi nagrodami. W ramach konkursu uczniowie klasy 1c przygotowali pracę zbiorową w formie plakatu przedstawiającego talerz zdrowego żywienia oraz zorganizowali wydarzenie pod nazwą „Dzień Kulinarnych Mocniaków”, na który zaprosili swoje rodziny. Pod okiem swoich najbliższych , dzieci z ogromnym zaangażowaniem przygotowywały pyszne potrawy. Na zakończenie wszyscy uczestnicy prezentowali i smakowali wykonane przez siebie posiłki. Było smacznie, kolorowo i co najważniejsze - ZDROWO!

Wytworzono:2023-11-16 10:36przez:
Opublikowano:2023-11-16 10:45przez: Barbara Czerwonka